AlinaBadora Projektant wnętrz

Szkolenia, Kursy, Studia, Szkoła

Jeszcze o Callanie słów kilka

Poprzednio napisałem wprowadzenie do tematu, teraz nastąpi jego rozwinięcie i zakończenie :-) W metodzie Callana bardzo wiele zależy od prowadzącego. Jeśli będzie on na siłę nakierowywać odpowiedź ucznia na tę “książkową” to o własnej inwencji i myśleniu w języku obcym nie ma mowy. Jeśli jednak pozwoli na swobodę wypowiedzi (przy zachowaniu zasady odpowiadania pełnym zdaniem, konkretnie, rzeczowo i relatywnie szybko) to wszystko będzie w porządku i metoda callana faktycznie może dać wiele, ale chyba osobom, które nie zaczynają nauki od zera. Metoda ta jest nastawiona przede wszystkim na mówienie, dobrze zatem jeśli uczniowie mają już opanowany język pisany i znają podstawowe zasady gramatyczne.

Ja osobiście polecam spróbować. Zawsze najbardziej zniechęcały mnie niezwykle nudne zajęcia polegające na czytaniu jakiegoś tekstu i póniejszej dyskusji na jego temat. Nic tylko zasnąć! Czasem tematy były tak beznadziejne, że po polsku nie było o czym mówić a co dopiero w języku, którego właśnie się uczymy. W metodzie Callana nie ma na to miejsca, ukończyłem ten kurs (startując z 7 etapu) i jestem zadowolony żałując w sumie, że 12 to koniec :-) Wiele jednak zależy od nauczyciela, jak zawsze…

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Sorry, the comment form is closed at this time.