Szkolenia, Kursy, Studia, Szkoła

Metoda Callana - faktycznie taka szybka?

W ostatnich latach dość modna w Polsce zrobiła się metoda nauczania języka angielskiego w sposób zdecydowanie inny, niż “tradycyjny”. Metoda Callana, bo o niej mowa, podobno pozwala na znacznie szybszą naukę (4 razy w stosunku do metod tradycyjnych). Czy faktycznie to przełom? Czy każdy dzięki temu pozna język obcy w trybie ekspresowym?

Na pewno tak nie jest, ale z drugiej strony nie można tej metody nazwać nieskuteczną. W swojej podstawowej formie nauka składa się z 12 etapów. W dużym skrócie polega na bardzo szybkim odpowiadaniu na pytania zadawane przez prowadzącego. Odpowiedź musi być udzielona pełnym zdaniem (nie wystarczy samo “tak”, “nie”). Pytania zadawane są ze specjalnych książek kursowych, są w nich także odpowiedzi. Czy zatem nie isnieje ryzyko “automatyzmu”, czyli bezmyślnego odpowiadania tak jak w książce? O tym napiszę następnym razem, cierpliwości :-)

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Sorry, the comment form is closed at this time.